BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake 5646079
*
nr 564 6079
Ljusstake
Keramik, För 11 ljus, höjd: 15
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2009
kl 18:04:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 15:32:25
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27
-
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30
*
Ljusstake
nr 564 6079
Ljusstake
Keramik, För 11 ljus, höjd: 15
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/2 15:32:25 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27 -
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30



